Būvniecības izmaksas februārī Latvijā - vidēji par 5,2% augstākas nekā pirms gada.

Date
Preview

Būvniecības izmaksas šogad februārī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu Latvijā pieaugušas vidēji par 5,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp strādnieku darba samaksa gada laikā pieaugusi par 8,1%, būvmateriālu cenas - par 4,8%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas - par 4%.

Savukārt 2019.gada februārī, salīdzinot ar janvāri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājies par 0,4%.

Tostarp mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas mēneša laikā augušas par 0,8%, būvmateriālu cenas - par 0,5%, savukārt strādnieku darba samaksa samazinājusies par 0,1%.

Februārī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksu kāpums kravas mašīnām, kā arī buldozeriem un ekskavatoriem.

2019.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz apmēram 200 būvuzņēmumu un vairāk nekā 50 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kuriem 2018.gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apmērs, tostarp 87% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apmērs pārsniedza miljonu eiro gadā, no tiem 36% uzņēmumu darbu apmērs bija virs pieciem miljoniem eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Avots: LETA

Visas ziņas Nākamā ziņa